KONCERT

KONCERT NOWOROCZNY

Prawdziwym świętem muzyki można nazwać dzień 08.02.2016 r., w którym odbył się koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia z Wielunia. Koncert noworoczny uczniów Szkoły Muzycznej był niezapomnianym wydarzeniem. Tak było i tym razem w lutowe, zimowe popołudnie, kiedy serca licznie zgromadzonych w sali ZSS w Wieluniu słuchaczy rozgrzały się ciepłem subtelnej muzyki. Usłyszeliśmy utwory na fortepian, flet, gitarę, akordeon, skrzypce i instrumenty dęte. W świat muzyki wprowadziła uczniów, rodziców i dziadków pani Anna Orłowska-Wojtal, wspomagała akompaniamentem uczniów pani Ewa Olczyk-Gorzkiewicz. Nie dało się jednak oprzeć wrażeniu, że dzieci traktowały swój udział w koncercie nad wyraz poważnie. Jeszcze przed rozpoczęciem koncertu, ubrani w odświętne stroje uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się wystawionym na scenie instrumentom, zaglądali w znajdujące się na pulpitach nuty oraz ochoczo zajmowali miejsca siedzące na dywanie, rozłożonym tuż przed wykonawcami. Po koncercie opiekunowie i wykonawcy z rąk Katarzyny i Kamila otrzymali podziękowania. A wszyscy uczestnicy tego wydarzenia zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców ZSS. Na całością czuwał opiekun Samorządu Szkolnego pani Izabela Żak i pani Aneta Pelińska.